BY: admin

Nezaradené

Dňa 19.10. 2022 sa uskutočnila slávnostná konferencia k 50. výročiu založenia našej poradne.

Pozvanie prijala aj samotná zakladateľka poradne PhDr. Oľga Hodálová, ktorá  veľmi zaujímavo a ľudsky priblížila náročné ale aj krásne počiatky poradne. Na aktuálnu existenciu sme nazreli spolu s riaditeľkou PaedDr. Danou Zikmund Perašínovou, PhD.

Svojím príhovorom prispeli aj tajomník ministra školstva RNDr. Slavomír Partila a vedúci Odboru školstva a kultúry úradu TSK Ing. Richard Hančin, PhD. Pozvaní hostia si vypočuli zaujímavé odborné príspevky našich odborných zamestnankýň. Hlbšie prenikli do všetkých činností, ktorým sa ako poradňa venujeme. Priblížila sa téma integrácie a inklúzie, aj to, čo pre celý tím obnáša krízová intervencia po samovražednom pokuse žiaka. A aké sú limity či možnosti psychoterapie v poradenskom zariadení? Prečo je pre študentov potrebné kariérové poradenstvo a ako vyzerá multidisciplinárna spolupráca v starostlivosti o dieťa? Aj toto boli oblasti, ktorým sme sa venovali. Richard Pavlikovský  zase prezradil, ako vyzerá spolupráca nášho CPPPaP a Slovenského zväzu ľadového hokeja. A o kultúrny zážitok sa postarali Andrej Petrovič Etudou č.4 – Giulio Regondi a svojím nádherným spevom potešili Mgr. Magda Uhliariková a Mgr. Beáta Dobiašová skladbou Môj svet.

Strávili sme spoločne krásny čas, zapriali sme našej poradni samé úžasné veci a veríme, že aj naďalej budeme poskytovať rovnako kvalitné odborné služby ako aj doteraz.